wt.. lip 16th, 2024

Jak skuteczne są ogrodzenia akustyczne?

panele-akustyczne-poznan
ogrodzenia-z-paneli-akustycznych

Zasadniczo istnieją trzy główne czynniki, na które należy zwrócić uwagę przy ocenie skuteczności ogrodzeń akustycznych. Są to Contiguous, Denser i Tongue and Groove. Im bardziej spójne i gęste jest coś, tym lepiej będzie blokować fale dźwiękowe.

Kontakty

Niezależnie od tego, czy mieszkasz w głośnym otoczeniu miejskim, czy po prostu chcesz cieszyć się cichym domem z dala od hałasu miasta, ogrodzenie akustyczne może zrobić sztuczkę. Te estetyczne ogrodzenia pomagają zmniejszyć zanieczyszczenie hałasem i zwiększyć wartość domu.

Aby osiągnąć dobry poziom redukcji hałasu, będziesz chciał wybrać ogrodzenie, które jest tak przylegające, jak to możliwe. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli budujesz nowe ogrodzenie.

Chcesz również upewnić się, że ogrodzenie jest wytrzymałe. Najbardziej skuteczna bariera dźwiękowa jest zbudowana z solidnych paneli. ogrodzenia akustyczne są popularne, ale nie zapewniają takiej izolacji akustycznej jak solidne materiały budowlane.

Możesz również rozważyć użycie dźwiękoszczelnych zasłon, aby przekształcić porowate ogrodzenie w barierę zatrzymującą dźwięk. Można również sadzić drzewa lub krzewy przed ogrodzeniem, aby wchłonąć dźwięk. Możesz nawet umieścić roślinę lub dwie na szczycie ogrodzenia, aby stworzyć własną barierę.

Oprócz odpowiedniego materiału, będziesz chciał również rozważyć odpowiednią wysokość dla swojego ogrodzenia. Wysokość ogrodzenia może mieć duży wpływ na to, jak bardzo dźwięk jest blokowany. Będzie to zależało od lokalizacji źródła hałasu i wielkości obszaru. Ogrodzenie, które jest zbyt wysokie może zmniejszyć widoczność dla kierowców lub kolidować z przepisami miejskimi.

Najlepsze ekrany akustyczne wykorzystują gęste materiały murarskie. Materiały te są wystarczająco gęste, aby całkowicie zablokować hałas. Są one jednak również pracochłonne. Jeśli masz ograniczony budżet, możesz rozważyć bardziej opłacalne alternatywy.

Ogrodzenie z masowo ładowanym winylem to kolejna dobra opcja. Materiały te są dostępne w rolkach i można je łatwo dodać do istniejącego ogrodzenia. Gdy już je zainstalujesz, pamiętaj, aby uszczelnić je za pomocą kleju akustycznego.

Bariera dźwiękowa powinna mieć również jak najdłuższą długość. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest bariera Echo Barrier. Jest to innowacyjny materiał, który jest lekki, ale wystarczająco mocny, aby poradzić sobie z naturą. Jest idealny do miejsc muzycznych na świeżym powietrzu i jest łatwy do zainstalowania.

Pióro i wpust

Stosowanie ogrodzeń akustycznych w celu zmniejszenia hałasu jest skutecznym sposobem na zmniejszenie ilości hałasu, który dostaje się do Twojej nieruchomości. Jednak konstrukcja tych ogrodzeń jest ważnym czynnikiem decydującym o ich skuteczności.

Większość z tych ogrodzeń wykorzystuje konstrukcję pióra i wpustu, aby stworzyć solidną, nieprzeniknioną powierzchnię. W niektórych przypadkach materiał jest również poddawany obróbce akustycznej z warstwą tłumiącą z włókien mineralnych, aby pochłaniać hałas z zewnątrz.

Ogrodzenia te są idealne do redukcji hałasu, zwłaszcza związanego z działalnością o wysokim dB. Mogą być również stosowane do kontroli hałasu komunikacyjnego na autostradach.

Drewno jest popularnym wyborem do budowy ogrodzeń akustycznych. W zależności od terenu, maksymalna wysokość ogrodzenia może być różna. Wyższe ogrodzenie jest lepsze w odbijaniu hałasu.

Te ogrodzenia mogą być również wykonane z masowo obciążonego winylu, który jest popularnym wyborem w celu zmniejszenia hałasu. Materiał ten jest zwykle sprzedawany w rolkach i jest przyklejany lub zszywany do ramy ogrodzenia. Ogrodzenia te wymagają mniejszej konserwacji niż ogrodzenia akustyczne. Po instalacji powinny być akustycznie uszczelnione.

Innym popularnym wyborem jest system EcoFence. Jest to system na pióro i wpust, dzięki czemu montaż jest szybki i łatwy. System ten został niezależnie przetestowany zgodnie z normami brytyjskimi. Posiada również certyfikat Green Tag. Dostępny jest w wersji z deskami poziomymi lub pionowymi. Jest również stosunkowo lekki.

W zależności od rodzaju hałasu, który chcesz ograniczyć, na rynku można znaleźć kilka różnych typów ogrodzeń. Należą do nich masowo ładowane winyle, deski z piórem i wpustem oraz drewno. Materiały, które wybierzesz, będą zależały od Twojego budżetu i długości granicy, której potrzebujesz.

Jeśli szukasz niedrogiego ogrodzenia, które jest łatwe w instalacji, możesz rozważyć wybór ogrodzenia akustycznego. Materiał ten jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i będzie wymagał mniejszej konserwacji niż ogrodzenia akustyczne. Należy jednak uważać na wybór masowo ładowanego ogrodzenia akustycznego, ponieważ materiał nie jest bardzo gęsty.

Inne opcje to system Jakoustic(r) Reflective. System ten składa się z płyt 123mm x 34mm na pióro i wpust. Posiada on również słupki drewniane. Słupki są połączone ze sobą za pomocą systemu łączenia na pióro i wpust w kształcie litery “V”, co eliminuje szczeliny, przez które może przenikać dźwięk.

Tłumienie hałasu przez ogrodzenia akustyczne

Niezależnie od tego, czy planujesz budowę nowego ogrodzenia, czy renowację istniejącego, ważne jest, aby wybrać odpowiednie materiały w celu zmniejszenia hałasu. Przed wyborem materiału należy skonsultować się z inżynierem akustycznym. Mogą oni pomóc w wyborze odpowiedniego materiału i doradzić najlepsze rozmieszczenie.

Istnieje kilka rodzajów ogrodzeń akustycznych. Niektóre wykorzystują warstwy materiału do pochłaniania dźwięku. Inne wykorzystują teksturę do odbijania dźwięku. Powinieneś wybrać materiał w oparciu o swój budżet i osobiste preferencje.

Najczęściej do ogrodzenia używa się drewna. Cedr i sekwoja należą do najlepszych opcji. Drewno tłumi dźwięk poprzez pochłanianie i odbijanie go. Drewno sprawia również, że Twój dom wygląda atrakcyjnie. Są one również stosunkowo niedrogie.

Możesz również użyć roślin do pochłaniania dźwięku. Mogą one być uprawiane przed lub za ogrodzeniem. Ogrodzenie akustyczne powinno mieć co najmniej osiem stóp wysokości. W zależności od wielkości i rodzaju hałasu, będziesz potrzebował ogrodzenia, które blokuje co najmniej sześć do dziesięciu decybeli hałasu.

Jeśli mieszkasz w pobliżu ruchliwej drogi, możesz pragnąć ciszy i spokoju. Jeśli tak, to zainstalowanie dźwiękoszczelnego ogrodzenia jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętaj jednak, że nie możesz zablokować całego hałasu przed dotarciem do Twojego domu.

Grubsze ogrodzenie będzie również bardziej skuteczne w blokowaniu hałasu. Ogrodzenie o wysokości zaledwie kilku stóp raczej nie zatrzyma hałasu generowanego przez cięższe ciężarówki. Dzieje się tak dlatego, że fale dźwiękowe przejdą przez ogrodzenie i przejdą pod nim.

Grubsza bariera może również złagodzić hałas o niskiej częstotliwości. Gęste bariery przeciwhałasowe pomagają również zmniejszyć hałas o wysokiej częstotliwości. Można je stworzyć poprzez zainstalowanie warstw materiału, które są akustycznie pochłaniające. Można również zainstalować koc dźwiękowy pomiędzy dwoma warstwami ogrodzenia.

Jeśli mieszkasz w pobliżu jednostki klimatyzacyjnej lub pompy basenowej, można zainstalować rozwiązanie pochłaniające dźwięk, aby zablokować hałas. Można je zainstalować na szczycie istniejącego ogrodzenia.

Jeśli planujesz budowę nowego ogrodzenia, musisz skonsultować się z lokalnymi władzami ds. planowania. Konieczne będzie również uzyskanie pozwolenia na ogrodzenia o wysokości powyżej dwóch metrów.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenie dźwiękoszczelne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]

By akte